Korporacyjne

Druga edycja Festiwalu Architektury już za nami

20 września br. przedstawiciele branży budowlanej, firm projektowych i producentów wyposażenia wnętrz spotkali się w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich przy ulicy Foksal 2 w Warszawie podczas drugiej edycji Festiwalu Architektury.
Na uczestników czekały m.in. ciekawe panele dyskusyjne, prezentacje, wymiana
doświadczeń podczas licznych spotkań i rozdanie nagród w ramach kolejnej edycji konkursu Eurobuild Awards. Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszyły obchody 140. Rocznicy istnienia SARP.

 

 

Festiwal Architektury na stałe wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń organizowanych dla branży budowlanej. Ideą, która od początku przyświeca imprezie jest możliwość prezentacji bogatego dorobku architektury i ludzi z nią związanych, którzy codziennie tworzą otaczającą nas przestrzeń. Dla uczestników była to okazja do poznania najnowszych trendów i kierunków w designie i aranżacji wnętrz, a także szerokiego spektrum zagadnień związanych z planowaniem przestrzennym dotyczącym m.in. barier i wyzwań w rozwoju miast. Tematykę przybliżyły liczne panele dyskusyjne, do których zaproszone zostały kluczowe postaci związane z danym zagadnieniem, a także prezentacje, case studies oraz warsztaty. Podobnie, jak w zeszłym roku organizatorem wydarzenia był Eurobuild Conferences we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich.

 

Dzięki nieszablonowej formule, prestiżowym gościom i ciekawym możliwościom networkingowym Festiwal Architektury ściągnął do siedziby Stowarzyszenia Architektów Polskich ponad 250 gości, przede wszystkim przedstawicieli cenionych biur projektowych, reprezentantów kluczowych firm zajmujących się inwestowaniem, wznoszeniem lub wykańczaniem nieruchomości komercyjnych, a także najemców, planerów i urbanistów zainteresowanych trendami w architekturze i branży obiektów biurowych. Słowem całą plejadę polskich i zagranicznych ekspertów, nastawionych na dzielenie się swoją wiedzą i kreatywną dyskusję  o przyszłości branży. Wśród nich nie mogło zabraknąć także firmy Bene, która przygotowała dla gości komfortową strefę networkingową. W tym roku zaaranżowana została  z wykorzystaniem jednego z najnowszych i najbardziej nieszablonowych produktów firmy – systemu PIXEL, stworzonego z myślą o nowoczesnych, elastycznych przestrzeniach warsztatowych.

 

Drugi Festiwal Architektury otworzył panel poświęcony 140-leciu działalności SARP w Polsce oraz dyskusja w gronie Laureatów Nagrody Honorowej SAPR. Następnie przed gośćmi wystąpił gość specjalny - Mikael Colville-Andersen, światowej sławy specjalista w dziedzinie urbanistyki. Jest on założycielem i CEO w firmie Copenhagenize Design Co. zajmującej się doradztwem w sprawach organizacji i usprawnień ruchu rowerowego. Spółka doradza miastom i instytucjom rządowym, a w gronie jej obecnych klientów są takie miasta jak Amsterdam, Paryż, Strasburg, Detroit czy kalifornijskie Long Beach. Jego wystąpienie stało się punktem wyjścia do pierwszego panelu dyskusyjnego p.t. „Miasto przyszłości”,  w ramach którego eksperci zmierzyli się z tematem nowoczesnych środków transportu  i ograniczenia ruchu samochodowego w centrach europejskich miast. Przedpołudniową część spotkania zamknęła prezentacja firmy Deante dotycząca rozwiązań ekologicznych stosowanych w ramach zaplecza sanitarnego współczesnych obiektów biurowych i budynków użyteczności publicznej. Po krótkiej przerwie kawowej goście wzięli udział w kolejnych spotkaniach i panelach dyskusyjnych. W ramach spotkania „Budynku przyjazne i dostępne” goście dyskutowali na temat dobrych praktyk i rozwiązań, które pozwalają dostosować budynki na potrzeb osób niepełnosprawnych. Dużym zainteresowaniem cieszył się także panel dotyczący ewolucji roli centrum handlowego, które z miejsca realizacji codziennych sprawunków staje się centrum rozrywki a także biznesu. Po lunchu uczestnicy Festiwalu Architektów ponownie spotkali się siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich, aby rozmawiać o wyzwaniach i przyszłości branży. W sesji popołudniowej pojawiły się takie atrakcje, jak spotkanie poświęcone apartamentom w historycznych budynkach oraz dyskusja zatytułowana „Boom na muzea”, w ramach której międzynarodowe grono ekspertów dzieliło się swoimi doświadczeniami w zakresie budowy i aranżacji obiektów kulturalnych.

 

Festiwal Architektury ma jednak nie tylko charakter konferencji - jest również połączony z wystawą nowoczesnych produktów i usług, które będą prezentowane w specjalnej strefie networkingowo-wystawowej. Ważnym elementem wydarzenia jest także ogłoszenie wyników konkursu Eurobuild Awards, organizowanego wspólnie przez miesięcznik Eurobuild  i Stowarzyszeniem Architektów Polskich oraz nagrodzenie autorów zwycięskich projektów. Laureatów w sześciu kategoriach wyłoniło grono ekspertów, w którym znajdują się przedstawiciele inwestorów i deweloperów oraz architekci, w tym przedstawiciel zarządu SARP. Nagrody trafiły do autorów szczególnie innowacyjnych projektów i obiektów w pięciu kategoriach: Biurowiec roku, Rewaloryzacja obiektu roku, Aranżacja miejsca pracy roku, Proekologiczny projekt sprzyjający komfortowi użytkowania i Przestrzeń publiczna roku. W tym roku dwie nagrody przyznane zostały inwestycji Q22, która otrzymała tytuł Biurowiec roku oraz Proekologiczny projekt sprzyjający komfortowi użytkowania. Wśród pozostałych laureatów znalazły się Hala Koszyki (Rewaloryzacja obiektu roku), lewobrzeżna część Bulwarów Warszawskich (Przestrzeń publiczna roku) i siedziba agencji The Brain Ambassy (Aranżacja miejsca pracy roku). Serdecznie gratulujemy! 

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z drugiej edycji Festiwalu Architektów.

 


O Bene

Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 226 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.