Bene - ekspert w projektowaniu przestrzeni biurowych i aranżacji środowiska pracy

Grupa Bene jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw, wytwarzających meble biurowe w Europie. Każdego roku firma produkuje ponad 100 tysięcy biurek, 600 tysięcy elementów wyposażenia biura i 35 tysięcy metrów bieżących systemowych ścian szklanych marki Bene. Wysokiej jakości produkty, powstałe w oparciu o 229 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Bene – synonim komfortu i nowoczesności

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących, międzynarodowych marek. Przyjęty model biznesowy pozwala Bene oferować systemy i rozwiązania przeznaczone do aranżacji wszystkich przestrzeni współczesnego biura, w tym także wyposażenie zaplecza, systemy ścian mobilnych, multimedialny sprzęt konferencyjny, krzesła przeznaczone do codziennej pracy i spotkań biznesowych oraz tapicerowane meble do recepcji i poczekalni. Wśród partnerów firmy znajdują się wiodący producenci wyposażenia i akcesoriów do biur m.in. Wilkhahn, Abstracta, acusticpearls, arper, Artemide, Bla Station, brunner, Cascando, Fritz Hansen, Humanscale, Interface, kwadrat, Magis, Muuto, NEC, Nimbus, Plank, Rexite, SilentGliss, Smart Media Solutions, Waldmann, Walter Knoll czy Zumtobel.

Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Aby biuro wspierało realizację codziennych zadań, istotne jest wprowadzenie podziału na różne strefy i obszary, które podobnie, jak przestrzeń miejska, będą użyteczne i inspirujące. Dzięki otwartej strukturze i elastyczności, przestrzenie te można dopasować do profilu i działalności firmy w sposób, który pozwoli wspierać realizację jej biznesowych celów. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość.

Inspiracje biurowe by Bene

Austriacka marka łączy nowoczesne wzornictwo, najwyższą jakość i funkcjonalność z innowacyjną technologią. Szczególną uwagę przywiązuje do uniwersalnego i nowoczesnego designu – meble Bene mają za zadanie podnosić komfort pracy, inspirować, wspierać bieżące cele i zadania firm. Dlatego tworząc nowe rozwiązania Bene współpracuje ze znanymi międzynarodowymi architektami i studiami projektowymi, wyróżniającymi się pomysłowością, nowym spojrzeniem na biuro oraz zrozumieniem potrzeb współczesnych organizacji i pracowników. Dzięki takiej symbiozie powstają produkty, które wnoszą nową jakość do biurowej rzeczywistości. Do najważniejszych partnerów Bene należą:

 • B4K Andreas Krob – prestiżowe szwajcarskie biuro projektowe założone przez
  Andreasa Krob specjalizuje się w architekturze i designie użytkowym. Dla Bene stworzyło obrotowe krzesło B_Move oraz fotel B_Side (www.b4k.ch);
 • Christian Horner – architekt słynący z prostych, ponadczasowych rozwiązań współpracuje z Bene od wielu lat. Jego najbardziej znane dzieło, stworzone dla
  Bene, to cieszące się popularnością moduły biurowe CUBE_S (www.soda.at);
 • EOOS – wielokrotnie nagradzane trio austriackich designerów stworzyło niepowtarzalną filozofię opartą  na połączeniu prostych, klasycznych form i nowych technologii, nieodłącznych w biurowej rzeczywistości. We współpracy z Bene stworzyli m.in. stół oraz krzesła biurowe FILO (www.eoos.com)
 • Hohannes Scherr – wiedeńskie biuro architektoniczne, prowadzone przez Johannesa Scherr, specjalizuje się w szeroko pojętej sztuce użytkowej, projektując obok
  mebli także m.in. akcesoria i opakowania. Z Bene projektant związany jest od roku 2000 (www.johannes-scherr.com);
 • Justus Kolberg – designer o międzynarodowej renomie specjalizuje się przede wszystkim w projektach krzeseł. Justus Kolberg współpracuje najlepszymi producentami mebli na świecie, dla Bene zaprojektował obrotowy fotel B_Run oraz fotel B_Cause;
 • Kai Stania – jeden z najbardziej wszechstronnych wiedeńskich architektów, specjalizujący się zarówno w projektowaniu mebli do biura i domu, jak i designie przemysłowym. We współpracy z Bene stworzył serię mebli gabinetowych AL-Management (www.kaistania.com);
 • PearsonLloyd – jedno z najbardziej znanych studiów projektowych w Wielkiej Brytanii, będące dziełem dwóch charyzmatycznych projektantów – Toma Lloyda i Luke’a Pearsona. Z Bene projektanci związani są od wielu lat, a udana współpraca zaowocowała stworzeniem szeregu innowacyjnych i kreatywnych produktów, wielokrotnie nagradzanych przez branżę i klientów m.in. serii PARCS i DOCKLANDS oraz wyjątkowego stołu i krzeseł z serii TIMBA (www.pearsonlloyd.com).

Nazwa Bene jest dzisiaj synonimem przestrzeni i optymalnych rozwiązań biurowych, profesjonalizmu i doświadczenia. Razem z architektami, partnerami i klientami na całym świecie, Bene tworzy rozwiązania biurowe spełniające wymagania obecnych i przyszłych środowisk pracy, wspierając firmy w dążeniu do biznesowego sukcesu. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy. Działając globalnie, firma buduje długoterminowe relacje z klientami oparte na wysokiej jakości produktów i usług konsultingowych - zapewnienia stabilność, widoczną w całej 227-letniej historii Bene.

Nowoczesne rozwiązania biurowe Bene dostępne są w showroomie firmy w Warszawie, zlokalizowanym w Platinum Business Park przy ulicy Wołoskiej 9a.