Eksperci w służbie nowoczesnym firmom z sektora usług dla biznesu

2017 rok obfitował w ciekawe projekty, w których polski oddział firmy Bene miał ważny głos doradczy i ekspercki. Jednym z takich przedsięwzięć jest wydana we wrześniu br. publikacja p.t. „Przewodnik dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu”. Kompendium wiedzy międzynarodowych ekspertów opracowane zostało z myślą o podnoszeniu efektywności pracy i zadowolenia pracowników zatrudnionych w sektorze usług dla biznesu.

 

Niecodzienny projekt, zainicjowany przez firmę doradczą Cushman&Wakefield we współpracy z Hays Polska miał swoją premierę podczas tegorocznej VII edycji Property Forum w Warszawie. Podstawą do jego przygotowania stały się wyniki badań ABSL dotyczące rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce, obejmującego cztery obszary – outsourcing (BPO), usługi wspólne (SSC), IT oraz badania i rozwój (R&D).  Analizy pokazują, że do 2020 roku w tej branży zatrudnione będzie ponad 300 tys. osób, skupionych przede wszystkim w dużych aglomeracjach miejskich, takich jak Warszawa, Kraków czy Trójmiasto. To sprawia, że jest to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki w Polsce, w którym szczególnie ważne jest stworzenie odpowiednich miejsc pracy, pozyskiwanie wysoko wykwalifikowanych pracowników i zapobieganie ich rotacji.

 

Dostrzegając te potrzeby Cushman&Wakefield i Hays Polska wraz z ekspertami z firmy Bene Warszawa i HB Reavis stworzyły przewodnik zawierający cenne wskazówki dotyczące nowego biura, działań prawnych czy HR, stanowiący doskonałe wsparcie dla każdej firmy podejmującej decyzję o stworzeniu nowego centrum usług. Z opracowania można dowiedzieć się między innymi: czym kierować się przy wyborze biura i jak najlepiej przygotować się do stworzenia nowego centrum usług dla biznesu, jak dzięki lokalizacji można stworzyć wizerunek atrakcyjnego pracodawcy i uczynić z biura ważny element employee brandingu oraz jakie trendy rynkowe wpływają na rynek powierzchni biurowych
w Polsce. Wiedza ekspertów uzupełniona została podstawowymi informacjami praktycznymi, dotyczącymi zakładania działalności gospodarczej, prawa pracy, zawierania umów najmu, a także możliwości pozyskania ulg i dotacji.

 

Raport „Przewodnik dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu” możecie Państwo pobrać w formacie .pdf - po prawej stronie tego artykułu.


O Bene

Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 226 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.