Korporacyjne

BGO Holding rośnie w siłę

BGO Holding GmbH, będąca właścicielem Bene i Neudörfler, umocniła swoją pozycję na rynku. W lutym 2018 roku spółka ogłosiła zakup austriackiego producenta mebli biurowych Hali i zgłoszenie opcji na zakup akcji firmy Svoboda.

 Misją firmy BGO Holding GmbH, kierowanej przez Erharda Grossnigga i Martina Bartensteina, jest stworzenie grupy producentów mebli biurowych na europejskim poziomie. W grudniu 2015 roku do portfolio firmy dołączyły spółki Bene i Neudörfler.
W lutym br. holding kupił austriackiego producenta mebli biurowych Hali oraz zgłosił opcje na zakup akcji bankrutującej spółki Svoboda. Transakcja została zaaprobowana przez austriacki urząd antymonopolowy.

 Hali jest liderem rynku mebli biurowych w Austrii, z udziałem wynoszącym około 16%.
 Na drugim miejscu plasuje się Bene, na trzecim Neudörfler, a następnie Svoboda
z 9%. Firma Hali realizowała obrót w wysokości około 45 milionów euro rocznie
i zatrudniała 230 pracowników w centrali w Eferding oraz w 7 punktach sprzedaży
w Austrii. Dotychczasowy właściciel Hali, Siegmund Gruber, dołączył do rady nadzorczej BGO.

 Dzięki udanym transakcjom spółka BGO Holding GmbH stała się potentatem z branży aranżacji biurowych wnętrz w Austrii z udziałem w rynku wynoszącym około 24,8%. Cztery spółki łącznie osiągają wspólny obrót w wysokości 264 mln EUR, a zatem jako grupa wchodzą do czołowej piątki największych producentów mebli biurowychw Europie.


O Bene

Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 226 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.