Korporacyjne

Thomas Feichtner i STUDIO Bene gwiazdami Festiwalu Architektury 2018

Festiwal Architektury i Budownictwa na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń branżowych. 19 września 2018 roku architekci, inwestorzy, planiści oraz przedstawiciele pracowni projektowych i firm zajmujących się wykończeniem wnętrz spotkali się po raz trzeci, aby rozmawiać o trendach i designie. Tegoroczną edycję imprezy uświetnił Thomas Feichtner, austriacki architekt, twórca najnowszego systemu biurowego Bene STUDIO.

 Festiwal Architektury i Budownictwa 2018 odbył się w oryginalnych, surowych wnętrzach PIN-UP Studio w Warszawie. Organizatorem prestiżowego wydarzenia, będącego nieocenionym forum wymiany poglądów, miejscem inspiracji i okazją do networkingu jest Eurobuild Conferences. Tegoroczna edycja wydarzenia skupiała się wokół designu miejskiego i przełomowych koncepcji związanych z budownictwem użytkowym. 180 gości wspólnie szukało odpowiedzi na pytanie, gdzie będzie w najbliższej przyszłości ludzie będą żyli, pracowali i odpoczywali.

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie gwiazdy dnia – austriackiego architekta i designera Thomasa Feichtnera. Wyjątkowy gość, sprowadzony do Polski dzięki firmie Bene, wprowadził gości w świat biur wspierających efektywną pracę i dopasowujących się do potrzeb użytkowników. W swojej prezentacji „Trend in design – Work in the future” przybliżył gościom najnowszy system biurowy STUDIO, zaprojektowany dla firmy Bene. W przerwie wydarzenia goście mogli osobiście obejrzeć najnowsze meble w części ekspozycyjnej Festiwalu Architektury.

Kolejni mówcy wprowadzili uczestników w świat nowych technologii. Bogusław Barnaś z BXB Studio opowiedział o architekturze zrównoważonej i zakorzenionej w tradycji. Rafał Gawrylak z Es-System omówił najnowsze technologie związane z oświetleniem biurowym, a Henrik Lund Nielsen z 3D Printhuset, autor pierwszego w Europie domu wydrukowanego w technologii 3D, przedstawił historię i przyszłość tej technologii. Duże emocje wzbudziły także dyskusje panelowe - moderowany przez Grzegorza Buczka panel dotyczący reklamy w przestrzeni miejskiej, kierowana przez Krzysztofa Sołoduchę dyskusja skoncentrowana na miastotwórczej roli nieruchomości, budownictwo eksperymentalne przedstawione przez Tomasza Danieckiego, oraz dyskusja moderowana przez Annę Górską-Kwiatkowską, dotyczyła trendów i przyszłości przestrzeni coworkingowych oraz stref gastronomicznych i odpoczynku.

Jedną z ważniejszych części festiwalu było także ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w corocznym konkursie Eurobuild Awards w Architekturze. W ramach edycji 2018 nagrody trafiły przyznane zostały w siedmiu kategoriach: Office Building of the Year – biurowiec przy ulicy Za Bramką, Eco and User Friendly Facility of the Year – Business Garden II, Public Space of the Year – woonerf na ul. Zacisze, Revitalisation the Year – Drewniany Dom i kamienica na rogu ul. Łowickiej i Przędzalnianej 91 w Łodzi, Workspace Solution of the Year – CEDC International, Residential Development of the Year – Witolda 43, Shopping Centre of the Year – Wroclavia.