Bene inspiruje podczas Clerkenwell Design Week 2019

Bene hucznie uczciło otwarcie kolejnej edycji największego na świecie niezależnego festiwalu designu Clerkenwell Design Week, prezentując gościom inspirujące wnętrza londyńskiego salonu i najnowsze produkty firmy.


Bene London świętowało tegoroczne otwarcie Clerkenwell Design Week (CDW) organizując pierwszą wieczorną imprezę dla ponad 300 gości. CDW, największy na świecie niezależny festiwal designu, odbył się w dniach 21-23 maja w Londynie. Od 10 lat jest miejscem spotkań międzynarodowej sceny architektonicznej i projektowej. Podczas trzech dni festiwalu ponad 1000 osób odwiedziło londyński salon Bene.


Clerkenwell jest jednym z najważniejszych ośrodków designu i sztuki użytkowej na świecie. Poprzez swój flagowy londyński sklep firma Bene reprezentowana jest festiwalu od 20 lat. W tym roku na powierzchni 780m² goście mogli podziwiać inspirujące i nowoczesne systemy do organizacji pracy biurowej pokazujące, jak zwiększyć kreatywność zespołu i wydobyć innowacyjność firmy. Oprócz prezentacji klasycznych systemów mebli Bene, takich jak PARCS czy TIMBA, podczas Clerkenwell Design Week goście mogli także podziwiać nowe funkcjonalności i elementy systemu PIXEL a także wypróbować liczne zastosowania drewnianych modułów podczas samodzielnej aranżacji miejsca do pracy. Punktem kulminacyjnym londyńskiego salonu była zaś oficjalna premiera nowego produktu – STUDIO Workbench, dostępnego w ramach systemu STUDIO.

System STUDIO by Bene to połączenie funkcjonalności i atrakcyjnej formy, indywidualizmu z biurowym uniwersalizmem i elastyczności, jaką daje modułowa konstrukcja. To propozycja dla osób żyjących, oddychających i czerpiących energię do pracy z piękna i designu. Wraz z nowym rokiem system STUDIO zyskał dodatkowe wyposażenie wspierające pracę zespołową i zapewniające komfortowe warunki do spotkań także w niewielkim biurze – STUDIO Workbench. System stołów warsztatowych przygotowany dla grupy od 2 do nawet 8 osób przygotowany jest do wszelkiego rodzaju prac biurowych - zachęca członków zespołu do komunikacji i interakcji, umożliwiając jednocześnie komfortową pracę indywidualną. Wykorzystanie stołu i zintegrowanych akcesoriów wspiera pracę w skupieniu. Połączenie kilku stanowisk zamienia zaś wnętrze we wspólną przestrzeń roboczą, funkcjonalną, elegancką i wytrzymałą. Kultowy kształt nóg stołowych SWING sprawia, że ​​wzornictwo doskonale zintegruje się z każdą aranżacją wnętrza.

 

O Clerkenwell Design Week 2019

Dzielnica Clerkenwell jest popularnym miejscem na międzynarodowej mapie innowacji – ma każdy metr kwadratowy przypada tam więcej architektów i firm z branż kreatywnych, niż w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. W maju podczas Clerkenwell Design Week ta kreatywna społeczność prezentuje swój dorobek w ramach licznych imprez, wystaw i instalacji. Trzydniowy festiwal przyciąga rocznie około 35 000 odwiedzających z ponad 70 krajów, głównie architektów i projektantów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.clerkenwelldesignweek.com.