Produkty , Polecane

Dziesięć lat systemu PARCS

Pionierska seria mebli biurowych Bene PARSC obchodzi dziesiąte urodziny.

 

W 2009 roku firma Bene wprowadziła na rynek nowy rodzaj mebli – PARCS. Innowacyjny system umożliwił niekonwencjonalne aranżacje biurowe, odrywając się od ustalonych schematów rządzących przestrzenią robioczą. Nowy system, opracowany wspólnie z londyńskim duetem projektantów PearsonLloyd, określił nową jakość interakcji w biurze – praca stała się mniej formalna, bardziej inspirująca i oparta na komunikacji. Dzisiaj Bene obchodzi dziesiątą rocznicę powstania tej kolorowej, kreatywnej linii mebli, która szybko wyznaczyła nowy trend w aranżacji biura szybko stając się klasyką, niezbędną w każdym nowoczesnym biurze.

Dzisiejsze nowoczesne biuro charakteryzuje się wielofunkcyjnymi, nieustrukturyzowanymi układami biurowymi z otwartymi przestrzeniami, które zachęcają do dialogu i pracy zespołowej. Nie zawsze tak było. W latach 80-tych i 90-tych typowe dla miejsc pracy były indywidualne stanowiska rozmieszczone w rogach biura. Tak schematyczne podejście do miejsca pracy funkcjonowało aż do października 2009 roku, kiedy to firma Bene wprowadziła na rynek szeroką gamę mebli PARCS, przełamując po raz pierwszy surowość tradycyjnego wnętrza. Nowe kolory, miękkie materiały i innowacyjne formy stworzyły żywe, świeże krajobrazy biurowe, które zachęciły do nowego stylu interakcji. Komunikacja i kreatywność, współpraca i wymiana pomysłów stały się kluczowymi elementami nowoczesnego sposobu pracy i poprawiły wydajność każdej organizacji.

Nazwa mebli PARCS wywodzi się od koncepcji "parku", system został opracowany  we współpracy z uznanymi na całym świecie projektantami Luke Pearson i Tomem Lloydem. Jego forma, modułowość i funkcjonalność były wynikiem dwuletniego projektu badawczego "Nowe sposoby pracy", tworząc wielofunkcyjne układy, które definiują różne przestrzenie  i zachęcają do komunikacji w biurze.

Wprowadzenie systemu PARCS uczyniło biura bardziej otwartymi i bardziej wszechstronnymi. Jak park w dużym mieście, PARCS tworzy strefy pracy zbiorowej pomiędzy stanowiskami pracy, łącząc i zapraszając pracowników do spotkania. Od czasu pierwszego wprowadzenia systemu PARCS w październiku 2009 roku, Bene wykorzystało go w niezliczonych projektach biurowych na całym świecie - w tym w ostatnich projektach Air Liquid Research, Livit AG, L'Oréal i Multi Media Marketing. PARCS nadał nowy wymiar wnętrzom biurowym, a miejsca do wypoczynku, inspiracji i wymiany pomysłów są dziś postrzegane jako niezbędne.

"Współczesne środowisko pracy jest sieciowe, cyfrowe i elastyczne. Jako trendsetter w branży, Bene zidentyfikował ten trend już dziesięć lat temu. Punktem wyjścia do stworzenia systemu PARCS było społeczeństwo, w którym idee rozwijają się w ciągłej interakcji, w przeciwieństwie do starego modelu biura przemysłowego. Od tego czasu nowoczesne miejsca pracy obejmują strefy do pracy zespołowej i inspirującej wymiany pomysłów, a także miejsca do tymczasowego odosobnienia" - mówi Michael Fried, członek zarządu ds. sprzedaży, marketingu i innowacji w Bene, wyjaśniając kulisy sukcesu systemu PARCS. "PARCS był produktem pierwszej współpracy pomiędzy Bene i PearsonLloyd oraz początkiem trwałego partnerstwa. W jego ślady poszły meble TIMBA, RIYA, Bay Chair i SETTLE a obecnie pracujemy razem nad kolejną nową koncepcją".

 

Zachęcamy także do zapoznania się z materiałem dotyczącym jubileuszu i nowych tapicerek z KVADRAT (w jęz. angielskim) - pod tym linkiem.

 

 

 


O Bene

Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 226 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.