Korporacyjne

CCC Polkowice z prestiżowym wyróżnieniem Office Superstars

Jeden z najbardziej innowacyjnych projektów technologiczno-workplace’owych minionego roku, Centrum Badawczo-Rozwojowe CCC w Polkowicach, zostało docenione przez ekspertów. Przełamująca architektoniczne schematy realizacja otrzymała wyróżnienie Kapituły w prestiżowym konkursie OFFICE SUPERSTARS 2019. 

Polski gigant obuwniczy CCC, właściciel ponad 1200 sklepów w Europie i sklepu e-obuwie.pl, już w 2016 roku zaczął snuć plany zmiany dotychczasowej centrali, magazynu i fabryki firmy w nowoczesne biuro i park technologiczny. Dwa lata później Centrum Badawczo-Rozwojowe
zaprojektowane przez biuro architektoniczne Łącki Krzywoszański Architekci z Zielonej Góry oficjalnie otworzyło swoje nowoczesne wnętrza. To właśnie tam powstają teraz pomysły dotyczące nowych produktów CCC, ich rozwoju i sprzedaży. Innowacyjny projekt stworzony w oparciu o istniejącą halę magazynowo-produkcyjną CCC przyciągnął najlepsze firmy związane z aranżacją biur, przestrzeni roboczych i reprezentacyjnych. Znaczący udział miała w nim także firma Bene, która wyposażyła nowe biuro w meble i nowoczesne systemy szkleń.

Centrum Badawczo-Rozwojowe CCC podzielone jest na trzy strefy - dział zakupów, dział sprzedaży i dział badań produktu, uzupełnione trzema sklepami wzorcowymi oraz nowoczesną częścią biurową. To właśnie ten ostatni element innowacyjnego projekt przykuł uwagę jury konkursu OFFICE SUPERSTARS. Eksperci docenili złożoność projektu, płynne połączenie funkcji biurowych i industrialnych korzeni wnętrza oraz inteligentne technologie zarządzania budynkiem, widoczne w każdym aspekcie jego działalności – od paneli solarnych zaopatrujących obiekt w energię po systemy zarządzania kilkunastoma salami konferencyjnymi.

Tegoroczne nagrody i wyróżnienia OFFICE SUPERSTAR zostały rozdane 3 października podczas gali Talks&Awards OFFICE SUPERSTAR w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie. Prestiżowe wyróżnienie Kapituły dla Centrum Badawczo-Rozwojowego CCC w Polkowicach, przyznane w kategorii „Innowacje i technologie” odebrali wspólnie Andrzej Łącki, Prezes pracowni Łącki Krzywoszański Architekci oraz Katarzyna Jasińska, Dyrektor Zarządzająca Bene Warszawa.

 

***

OFFICE SUPERSTAR to pierwszy w Polsce konkurs promujący organizacje, które swoje biura postrzegają nie tylko jako miejsce pracy, ale kreują przestrzeń przyjazną i komfortową dla swoich pracowników. Inicjatywa organizowana pod patronatem Stowarzyszenia Architektów Rzeczpospolitej Polski (SARP) pokazuje aktualne trendy, wyróżnia nowatorskie koncepcje oraz dzieli się wiedzą dotyczącą aranżacji ergonomicznych miejsc pracy. Wyboru zwycięzców co roku dokonuje niezależna Kapituła złożona z ekspertów, którzy reprezentują takie dziedziny jak architektura, socjologia, design, trendy czy nieruchomości. 

 

O wyróżnionym projekcie można poczytać pod tym linkiem.