Korporacyjne

Świąteczny WIREP z wizytą w Browarach Warszawskich

Nawiązując do głównych założeń swoich działań – edukacji, wymiany wiedzy i networkingu, WIREP zamknął kolejny rok wyjątkowym spotkaniem z cyklu Property Walk. Przedsiębiorcze kobiety działające w szeroko pojętej branży nieruchomości spotkały się 11 grudnia w Browarach Warszawskich, jednej z najbardziej prestiżowych wielofunkcyjnych inwestycji w Warszawie. Po prezentacji i spacerze po budowie flagowego projektu Echo Investment, uczestniczki odwiedziły także obsypane nagrodami wnętrze nowego biura firmy L’Oreal i unikalną przestrzeń coworkingową WeWork.

 Od prawie 5 lat stowarzyszenie Women in Real Estate inspiruje i integruje. Do tradycji organizacji na stałe weszły spotkania pod hasłem Property Walk – cykliczne wydarzenia prezentujące najciekawsze inwestycje, realizacje komercyjne i inicjatywy branżowe powstające na polskim rynku. W połączeniu z możliwością nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych i wymiany wiedzy Property Walk to inicjatywa unikalna w skali branży. Dlatego grupa uczestniczek spotkań organizowanych przez WIREP stale rośnie.

Idąc kluczem odkrywania tego co nowe, nieszablonowe i warte wyróżnienia tegoroczna świąteczna edycja wydarzenia zaprowadziła uczestniczki do Browarów Warszawskich. Flagowa inwestycja Echo Investment powstająca w sercu warszawskiej Woli to niezwykłe połączenie nowoczesnego zaplecza biurowego, klimatycznego budownictwa mieszkalnego i przestrzeni miejskich służących wszystkim mieszkańcom stolicy. Trudnego zadania przewodniczenia licznej WIREPowej wycieczce podjął się Michał Gerwat, dyrektor projektu Browary Warszawskie. Podczas spotkania uczestniczki Property Walk miały możliwość poznania inwestycji od kuchni – posłuchania o historii tego niezwykłego miejsca, planach przywrócenia tego fragmentu miasta na mapę Warszawy oraz zobaczenia na własne oczy kolejnych, będących jeszcze w budowie etapów projektu, który już za rok stanie się tętniącą życiem Dzielnicą Spotkań i Smaków. Wydarzenie rozpoczęło się w Willi Schiele, jednej z czterech zabytkowych przestrzeni pozostałych po dawnych browarach Haberbuscha i Schiele, której rewitalizacji podjęło się Echo Investment. Wymianie wrażeń sprzyjała nieformalna atmosfera i pyszny poczęstunek przygotowany przez dewelopera.

Nie mniejszych emocji dostarczyła druga część spotkania – wizyta w wielokrotnie nagradzanych wnętrzach dwóch firm, które swoją działalność prowadzą właśnie na terenie Browarów Warszawskich. W pierwszej kolejności panie odwiedziły nowe biuro polskiego oddziału międzynarodowego lidera branży kosmetycznej, firmy L’Oreal, laureata nagrody Prime Property Prize 2019 dla najlepszej przestrzeni biurowej. Dzięki uprzejmości Barbary Stepień, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej L’Oreal Polska, Agaty Hołdanowicz, Office Manager L’Oreal Polska oraz Bartosza Trzopa, właściciela studia Trzop Architekci będącego autorem unikalnego projektu uczestniczki Property Walk poznały kulisy pracy nad nową siedzibą L’Oreal. Gospodarze i twórcy projektu opowiedzieli m.in. o inspiracji DNA marki, które stało się kanwą dla ciekawych rozwiązań aranżacyjnych i użytkowych zastosowanych we wnętrzach, etapach pracy nad jego powstawaniem i wreszcie finalnym efekcie, który stał się jedną  z najgłośniej komentowanych realizacji biurowych 2018 i 2019 roku. Świąteczna atmosfera to także miłe niespodzianki – na zakończenie spotkania Święty Mikołaj we współpracy z L’Oreal przygotował dla pań kosmetyczne podarunki.

Pełen wrażeń Property Walk zakończyła wizytą we wnętrzach międzynarodowego projektu WeWork. Innowacyjna koncepcja współdzielonego biura typu flex inspirowanego mobilnością i zmieniającym się stylem pracy z powodzeniem przeciera coworkingowe szlaki także na polskim rynku. Szeroka oferta różnorodnych przestrzeni do pracy, zaplecze w postaci sprzętu i sal konferencyjnych uzupełnione integrującymi animacjami, dobrą kawą czy prossecco nie mogło umknąć uwadze ekspertów branżowych i dużych firm, które szukają w WeWork przestrzeni do rozwoju dla swoich zespołów.  Po nowoczesnych wnętrzach firmy w Browarach Warszawskich oprowadził uczestniczki spotkania Paweł Strzemecki, Enterprise Business Development Director CEE firmy WeWork.

Inspirujące popołudnie w Browarach Warszawskich dobiegło końca i przyszedł czas na świąteczne życzenia. W kameralnym gronie, podczas uroczystej kolacji Zarząd i członkinie WIREP podsumowały ostatnie 12 miesięcy działalności Stowarzyszenia i snuły plany na kolejny, jubileuszowy rok. W końcu WIREP jest kobietą – nigdy nie zwalnia tempa, stawia na rozwój oraz współpracę i z pewnością już niedługo zaskoczy kolejnymi projektami.


O Bene

Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 226 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.