Korporacyjne

Warszawskie biuro CCC zaprezentowane w Wiedniu

Polska architektura i design podbijają wiedeńskie salony. 12 listopada w showroomie Bene w Wiedniu miało miejsce wyjątkowe spotkanie organizowane we współpracy z Ambasadą Polski i magazynem architektur.aktuell prezentujące najciekawsze projekty budowlane i architektoniczne w Polsce.

W wydarzeniu udział wzięło około 80 architektów oraz przedstawicieli firm związanych z realizacją inwestycji biurowych i usługowych, doceniających inspiracje płynące z rozwoju szeroko pojętej branży budowlanej nad Wisłą. Gości powitała Jolanta Róża Kozłowska, Ambasador Polski w Wiedniu, która podkreśliła rolę kraju w budowaniu obrazu otwartej, nowoczesnej Europy. Po jej wystąpieniu przed gośćmi wystąpił dr Matthias Boeckl, redaktor naczelny najbardziej popularnego magazynu architektonicznego w Austrii - architektur.aktuell, który podkreślił oryginalność polskich koncepcji architektonicznych na tle Europy.

Po wprowadzeniu uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wystąpienia Mariusza Rutza z pracowni JSK Architekci działającej na rynkach polskim i niemieckim. Dzięki międzynarodowemu doświadczeniu przedstawił gościom charakterystykę kierunków architektonicznych widocznych w każdym z dwóch krajów i szczegółowo omówił kilka projektów zrealizowanych w Polsce m.in. kompleks biurowo-hotelowy Business Garden, Stadion Legii czy Lotnisko Chopina w Warszawie a także przykłady z innych miast jak Stadion Miejski we Wrocławiu czy Lotnisko w Gdańsku.

W drugiej części spotkania wystąpiła Katarzyna Jasińska, dyrektor zarządzająca Bene Warszawa, która przybliżyła jedną z najgłośniejszych realizacji 2018 roku – nowe biuro regionalne firmy CCC, zlokalizowane w budynku Metropolitan w Warszawie. Projekt autorstwa pracowni In Design Zbigniewa Kostrzewy stworzony został we współpracy z firmą Bene, która dostarczyła meble oraz szklenia do nowego biura. Wyjątkowa realizacja intuicyjnie łączy nowoczesny design wynikający z DNA firmy oraz technologie wspierające pracę rozwijającego się zespołu. Stonowane barwy, metal, drewno i szkło odzwierciedlają elegancki i nowoczesny styl CCC.


O Bene

Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 226 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.