Korporacyjne

PIXEL by Bene podczas Dubai Design Week 2019

W dniach 11-16 listopada już po raz piąty odbył się Dubai Design Week - największy festiwal designu na Bliskim Wschodzie. Sześciodniowy program obfitował w ciekawe projekty z obszaru architektury i designu użytkowego, spotkania z międzynarodowymi gośćmi, warsztaty i pokazy. Jedną z głównych atrakcji wydarzenia była instalacja artystyczna Bene PIXEL Artwork, autorstwa Ibraheema Khamayseha.

Ideą Dubai Design Week jest wzmocnienie wizerunku Dubaju jako centrum designu. Tegoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła na festiwal ponad 90 000 odwiedzających, dla ktorych przygotowano bogaty program ponad 200 spotkań, prelekcji, wystaw, warsztatów i pokazów. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć także Bene z systemem PIXEL. Tym razem moduł PIXEL został wykorzystany w artystycznej instalacji.

DZIEŁO W PIXELACH

Artysta Ibraheem Khamayseh wykorzystał moduły PIXEL jako tło dla swojej artystycznej arabskiej kaligrafii. Dzieło pod nazwą „Przyjaźń”, podobnie jak PIXEL, ucieleśnia ducha pracy zespołowej. Wszechstronny element konstrukcyjny autorstwa Bene, otwiera nowe mozliwości współpracy przed zespołami kreatywnymi. PIXEL może być stołem, ławką, taboretem, platformą, półką lub wszystkimi tymi rzeczami naraz. Skrzynki można łatwo łączyć, aby tworzyć różne ustawienia dla różnych rodzajów pracy. Instalacja Ibraheema Khamayseh składała się z ogromnego modelu PIXEL otoczonego szeroką gamą mniejszych PIXELI w różnych konfiguracjach. Kaligrafia Ibraheema uzupełniała puste, surowe powierzchnie modułów PIXEL. Instalacja wzbudziła duże zainteresowanie opinii publicznej podczas tegorocznego Dubai Design Week.

PREMIERA COFFEE NOOXS

Oprócz instalacji z modułami PIXEL odwiedzający zapoznali się również z innowacyjnymi meblami, które integrują ekspres do kawy z dowolnym ustawieniem biurowym: COFFEE NOOXS. Stworzony we współpracy z Nespresso Professional, COFFEE NOOXS stanowi idealne miejsce na nieformalne spotkania, zachęca do współpracy w firmach i stanowi znakomitą przestrzeń na przerwy kawowe przekształcając je w inspirujące spotkania w miłej atmosferze. Przenosi istniejące strefy „współpracy i interakcji” na nowy poziom. Odwiedzającym Dubai Design Week dało szansę na relaks w stylowej atmosferze z daleka od festiwalowego zgiełku.

Ibraheem Khamayseh

Ibraheem urodził się w Rijadzie i jest rozwijającym się arabskim artystą, ilustratorem i kaligrafem. Studiował projektowanie graficzne na Uniwersytecie Al Najah, jednej z wiodących uczelni artystycznych w Palestynie. Swoje życie zawodowe rozpoczął jako grafik pracujący dla różnych agencji reklamowych w Palestynie. W 2013 roku przeprowadził się do Tashkeel w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pasję do kaligrafii odziedziczył po ojcu, który był znanym kaligrafiem.


O Bene

Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 226 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.